Postup pri reklamácií

Každý jeden produkt, ktorý v našom obchode predávame prešiel našimi rukami. Ale hlavne prešiel testovaním s našimi psíkmi. Do predaja sú dané len tie produkty, o ktorých si naozaj myslíme, že sú maximálne vhodné pre Vášho psíka a nebude s nimi problém.

No môžu však nastať situácie, kedy je treba tovar reklamovať. Buď ste očakávali vyššiu kvalitu, alebo jednoducho nie spokojní s veľkosťou alebo iným parametrom produktu. Ak teda potrebujete reklamovať tovar, ktorý ste u nás objednali, alebo ho chcete vrátiť, prečítajte si prosím nasledovné informácie.

Záručná doba a reklamácie tovaru

Záručná doba na všetok tovar objednaný v internetovom obchode svetpsov.sk je štandardne 24 mesiacov. Záručná doba začína plynúť dňom prevzatia tovaru zákazníkom. Záručný servis zabezpečuje prevádzkovateľ internetového obchodu.

Nekompletnosť zásielky alebo poškodenie tovaru je nutné oznámiť do 48 hodín od prevzatia zásielky e-mailom na adresu info@svetpsov.sk alebo telefonicky v pracovné dni na +420774575639 (Po-Pi 9:00-17:00). Neskoršie reklamácie nekompletnosti zásielky alebo mechanického poškodenia výrobku nemusia byť uznané.

Ak chcete zakúpený tovar reklamovať, vopred nás prosím kontaktujte. Reklamovaný tovar (najlepšie až po dohode s nami) zašlite prosím na adresu našej firmy Radim Válka,  Doubravník 270 psč.59261 Doubravník, Do balíka priložte kópiu daňového dokladu, ktorý sme Vám poslali na mail a kópiu ústrižku od kuriéra (ak doručenie bolo kuriérom).

Po obdržaní reklamovaného tovaru Vás budeme kontaktovať e-mailom alebo telefonicky a dohodneme sa s Vami na rýchlom vyriešení problému: reklamovaný tovar Vám vymeníme kus za kus, prípadne iný, ktorý si vyberiete (do hodnoty reklamovaného tovaru) alebo Vám vrátime peniaze spôsobom na akom sa dohodneme. Sľubujeme, že reklamácia bude vybavená v čo najkratšom čase, najneskôr však do 30 dní od prijatia reklamovaného tovaru. O výsledku reklamácie budete informovaný bezprostredne po ukončení reklamačného konania e-mailom a spolu s tovarom Vám bude doručený reklamačný protokol.

Vrátenie tovaru

Všetok tovar zakúpený v internetovom obchode svetpsov.sk môžete bez udania dôvodu vrátiť do 10 pracovných dní od prevzatia tovaru. Odstúpiť od zmluvy je nutné preukázateľným spôsobom (písomne, e-mailom). Toto právo Vám vyplýva z § 12 Zákona o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji (zákon č. 108/2000 Z.z.). Neskoršie odstúpenie od zmluvy už nie je možné. Tovar je nutné zaslať na adresu firmy prevádzkovateľa Radim Válka, Doubravník 270, 59261 Doubravník. Do balíka priložte kópiu daňového dokladu, ktorý sme Vám poslali s tovarom a kópiu ústrižku od kuriéra (ak doručenie bolo kuriérom).

Od zmluvy nie je možné odstúpiť v nasledovných prípadoch:

  • tovar je mechanicky poškodený
  • tovar má známky používania
  • tovar nie je kompletný

V prípade neoprávneného vrátenia tovaru bude tento tovar vrátený zákazníkovi na jeho náklady.